W naszym domu Życie religijne

Troska o duchowy rozwój obejmuje nie tylko naszych wychowanków, ale także opiekunów i wychowawców. Tradycją naszego domu jest codzienny wspólny różaniec o godz. 17.30, Droga Krzyżowa w czasie Wielkiego Postu, Nabożeństwo Majowe, w którym uczetniczą wszyscy mieszkańcy.

W każdą sobotę chłopcy uczestniczą w przygotowaniu do liturgii niedzielnej, śpiewają i grają na instrumentach muzycznych takich jak: bębenek, tamburyno, grzechotki harmonijka, trąbki, trójkąty. Niedzielna Eucharystia, w której biorą udział wszyscy, którzy mogą (także pracownicy i nasi sąsiedzi) jest rano o godz. 7.30.

Raz w miesiącu Mszę Świętą odprawia szczególnie zaproszony kapłan w sali dziennego pobytu dla chłopców leżących i sióstr chcących uczestniczyć we Mszy Świętej – jest też wspólne przygotowanie do sakramentu pokuty. Starsi i sprawniejsi chłopcy mają możliwość częstej spowiedzi w kościele parafialnym według własnej potrzeby.

Wszyscy podopieczni w zależności od wieku są przygotowywani do przyjęcia Sakramentów Świętych – Chrzest, Pojednanie, Eucharystia. Bierzmowanie, Namaszczenie.

W miarę możliwości staramy się włączać w grupy rekolekcyjno – modlitewne, wyjeżdżać na pielgrzymki podczas których zwiedzamy miejsca zabytkowe znane z kultu i słynące szczególnymi łaskami, a także nocne czuwania modlitewne – aby chłopcy odczuli więź z całym modlącym się Kościołem i radość współuczestnictwa.

Chłopcy uczestniczą w niedzielę w zajęciach katechetycznych, siostra prowadząca podejmuje różne tematy w zależności od okresu liturgicznego, świąt, a także przykrych i trudnych sytuacji takich jak śmierć naszego domownika. Często nasi chłopcy oglądają filmy religijne, lub transmisję z uroczystości kościelnych.