Ostanie Wydarzenia w Broniszewicach

Rehabilitacja w domu chłopaków

Rehabilitacja w domu chłopaków

przez Siostry Dominikanki Aktualności, Chłopcy 20 marca 2020

Proces fizjoterapii w Domu Chłopaków ma szerokie spektrum oddziaływanie a co za tym idzie pod okiem doświadczonych fizjoterapeutów i z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu prowadzona jest rehabilitacja neurologiczna, ortopedyczna a także sensomotoryczna z uwzględnieniem poprawy funkcji kognitywnych, oraz cały wachlarz usprawniania mający na celu progres wydolności krążeniowo-oddechowej pacjentów.

Rehabilitacji odbywa się na powierzchni niespełna 350m2 gdzie dysponujemy siedmioma pomieszczeniami w tym:

• Salka do ćwiczeń areobowych i siłowych
• Salka do integracji sensorycznej
• Salka do kinezyterapii
• 3 gabinety fizykoterapii
• Gabinet hydroterapii

Podczas szeroko pojętej fizjoterapii wykorzystujemy zróżnicowany pod względem swojego działania nowoczesny sprzęt m.in.

System Redcord zaprojektowany z myślą o przeprowadzeniu diagnostyki i zabiegów z wykorzystaniem metody Neurac, która wiąże się z generowaniem przez układ nerwowy prawidłowych wzorców motorycznych oraz z założeniem,że większość dysfunkcji narządu ruchu jest wywołana poprzez zaburzenia działania mechanizmów, które łączą pracę lokalnych i globalnych grup mięśniowych.
Bieżnie Kettler, orbitreki Kettler , cykloergometry poziome Kettler, wiosilarze magnetyczne Kettler, -to sprzęt, który wykorzystujemy w treningach tlenowych w celu poprawy parametrów krążeniowo-oddechowych
Avior i Draco urządzenia do rehabilitacji z oporem elastycznym i grawitacyjnym zakres działania obejmuje staw kolanowy oraz staw skokowy.
Szyny CPM kinetec – wielomodułowa konfiguracja mobilizacji biernych kończyn górnych i dolnych
Kinetec profesjonalne rotory neurologiczne do ćwiczeń biernych i czynnych w treningu pasywnym, aktywnym czy też treningu symetrycznym pozwalającym na ocenę symetrii pracy obu kończyn, w przypadku dysfunkcji jednej strony, deficyt może być skorygowany.
Łóżko i platforma Schumanna 3D powstało na bazie teorii częstotliwości rezonansowych Schumann-Resonanz-Frequenz -oddziałuje na organizm poprzez idealnie dostosowane trójwymiarowe i rytmiczne zgrane impulsy drgań wpływające pozytywnie na strefę fizyczną i psychiczną człowieka. Twórcą tej teorii jest niemiecki fizyk prof. Otto Winfried Schumann. Schumann 3D to doskonałe narzędzie w profilaktyce zdrowotnej i łagodzeniu objawów wielu schorzeń.
BOA 2 Max jest aparatem do sekwencyjnego masażu uciskowego i pneumatycznego, posiadający specjalny algorytm przeznaczony do drenażu limfatycznego.
Invacmed to nowoczesny dwukanałowy aparat do terapii podciśnieniowej . Dzięki pracy pulsacyjnej wywoływany jest efekt masażu, który skojarzony z elektroterapią podnosi efektywność oraz intensywność terapii.
Viofor JPS System generuje zmienne pole magnetyczne, które powoduje w organizmie zmiany zbliżone do tych, jakie powstają podczas aktywności fizycznej, czyli wspomagają procesy odnowy biologicznej. Regeneracja zarówno sił witalnych, jak i psychiki jest ściśle związana z ruchem. Magnetostymulacja wzbudza w organiźmie siły elektromotoryczne tak dobrane, aby zdolne były utrzymywać w nim stan homeostazy, a w przypadku jej zakłócenia przyspieszyć powrót do normy.
Urzadzenie multifunkcyjne BAFFIN automatic przeznaczony jest do pionizacji pacjenta oraz pozycjonowania go w pozycji siedzącej, dające duże możliwości dopasowywania go do anatomicznych kształtów użytkownika. Istotną zaletą pionizacji jest wzmacnianie kości poprzez poprawienie ich mineralizacji, usprawnia funkcjonowania mięśni poprzez rozciąganie przykurczy i przeciwdziałanie ich zanikaniu, hamowaniu spastyczności i poprawy interakcji społecznej.
Wanna Orionmed do automatycznego hydromasaży strefowego, umozliwia prowadzenie relaksacyjno – leczniczego hydromasażu całego ciała w 3 niezależnych strefach, wykonywanie manualnego masażu podwodnego biczem, kąpieli perełkowych oraz zabiegów chromoterapii.
Wanna WKR do hydromasażu i kąpieli wirowych kończyn dolnych i kręgosłupa zapewnia efektywny hydromasaż dwustrefowy w celu łagodzenia zmęczenia układu mięśniowo – nerwowego.
Solatronic SLE aparat przeznaczony jest do przeprowadzenia zabiegów elektroterapii, laseroterapii oraz ultradźwięków.
Lampa Sollux służy do naświetlania promieniami podczerwonymi w zakresie IR-A.
Aparat do krioterapii Metrum cryoflex – kriostymulacja jest jedną z najlepiej poznanych metod fizykalnych w terapii. W praktyce krioterapeutycznej nie istnieje możliwość standaryzacji. Właściwa aplikacja zimna leży w doświadczeniu i wiedzy fizjoterapeuty, oraz dokładnej i stałej obserwacji reakcji tkanek poddawanych działaniu ciekłego azotu.
Physiolab S1 mankiety zapewniają precyzyjną, powtarzalną i bezpieczną terapię zimnem, oraz statyczną lub przerywaną pneumatyczną kompresje ciała pacjenta z maksymalną efektywnością.
Zestaw do terapii metodą integracji sensorycznej – jest zbiorem urządzeń i przyrządów zapewniających terapeucie stworzenie środowiska do skutecznej terapii. Zestaw zapewnia warunki nie tylko do prowadzenia terapii indywidualnej ale grupowej. Dzieci mogą korzystać samodzielnie z takich przyrządów jak duże klocki, materace, kształtki rehabilitacyjne.
Magiczna ściana Bambino interaktywna to multimedialne urządzenie, które nie tylko spełnia funkcje edukacyjne, dostarcza rozrywki dostosowując system dla osób w różnych przedziałach wiekowych i różnych jednostkach chorobowych.